Gmina Perzów

Wieczór poetycki w Perzowie

10 września Biblioteka Publiczna w Perzowie zorganizowała wyjątkowe wydarzenie literackie. W sali widowiskowej GOK w Perzowie publiczność mogła posłuchać fragmentów „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej oraz monodramu poetyckiego „Życiorys” na odstawie tekstów Zbigniewa Herberta.

„Ogromnie się cieszę, że udało mi się zorganizować dzisiejszy wieczór i udało się zaprosić tak doskonałego aktora jakim jest pan Wojciech Wysocki. Życzyłabym sobie aby takich imprez było u nas  coraz więcej.”- powiedziała Natalia Kowalczyk, dyrektor Biblioteki publicznej w Perzowie

W część pierwsza wieczoru była nawiązaniem do tegorocznego Czytania Narodowego. Młodzież z szkół podstawowych oraz licealna z terenu gminy Perzów połączyła siły by wprowadzić widzów w klimat  początku XX wiecznej Polski za sprawą fragmentów dzieła Gabrieli Zapolskiej pt.: „Moralność pani Dulskiej”.

W drugiej części wieczoru na scenie wystąpił Wojciech Wysocki, aktor teatralny, filmowy raz telewizyjny, znany z popularnych seriali,  m.in.: „Dom”, „Ranczo” czy „Na wspólnej”. Aktorowi na towarzyszył muzyk i kompozytor Piotr Kajetan Matczuk.

 Monodramat poetycki „Życiorys” stanowi prezentacje starannie wybranych, połączonych przez artystę Wojciecha Wysockiego w sceniczną całość, utworów Zbigniewa Herberta obejmujących niezwykle szerokie i tematycznie zróżnicowane wątki łączące refleksje egzystencjonalne.