Gmina Perzów

50- lecie Przedszkola w Turkowach

W sobotę 3 czerwca Przedszkole w Turkowach obchodziło wyjątkowe święto.  50 lat! Dokładnie tyle minęło od dnia, kiedy  drzwi przedszkola otworzyły się dla  dzieci  a pani Ania Świątek rozpoczęła swoją długą i piękną przygodę., która trwa do dnia dzisiejszego.  

Uroczystość  rozpoczęła  się od mszy świętej  w Kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników  w  Turkowach.  Następnie obchody przeniosły się na  teren przy Starym Młynie, gdzie odśpiewano uroczyste 100 lat dla absolwentów przedszkola a pamięć tych, których nie ma już wśród nas uczczono minutą ciszy.

Niezmiennie od 50 lat na czele przedszkola stoi pani Anna Świątek, która dba o jego dobre funkcjonowanie a co najważniejsze- oddaje całe serce swoim wychowanką i sprawia, że dzieci czują się kochane. Serdeczne podziękowania  dla pani Ani za długoletnią pracę złożyły władze gminne na czele z panią  wójt Danutą Froń.

Imprezie towarzyszyło mnóstwo atrakcji.  Odbyły się występy  artystyczne dzieci oraz absolwentów przedszkola.  Na scenie pojawiła się gwiazda śląskich szlagierów – Damian Holecki a całość zakończyła się zabawą taneczną.