Gmina Perzów

Biuro Programu „Niepodległa”

Biuro Programu „Niepodległa” włącza się w kampanię społeczną upamiętniającą ofiary stanu wojennego i zachęca jednostki samorządu terytorialnego, instytucje publiczne i społeczne oraz mieszkańców polskich miast i gmin do zaangażowania się w akcję poprzez zapalenie świec w oknach 13 grudnia o godz. 19:30. W załączeniu przesyłamy link do okolicznościowego spotu oraz hologram, który można wyświetlać na budynkach.

13 grudnia br. minie 40 lat od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Mając na uwadze szczególny wymiar tej rocznicy, stanowiącej jedną z najczarniejszych kart polskiej historii II połowy XX wieku, zachęcamy Państwa do włączenia się w kampanię społeczną i upamiętnienie ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie symbolicznej świeczki w instytucjach i domach 13 grudnia o godz. 19:30. Światło będzie nawiązaniem do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały rzesze mieszkańców wolnego świata. Do postawienia w oknach symbolicznych świateł wezwali wtedy prezydent USA Ronald Reagan oraz Papież Jan Paweł II. Kampanię „Zapal światło wolności” realizuje Instytut Pamięci Narodowej.

Zapraszamy Państwa również do udostępniania na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych przygotowanego przez IPN okolicznościowego spotu oraz do wyświetlenia na budynkach hologramu światełka wolności.

Spot jest dostępny pod linkiem:

Hologram jest dostępny pod linkiem: https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2021/12/Hologram-akcji-zapal-%C5%9Bwiat%C5%82o-wolno%C5%9Bci.mp4

Więcej informacji o obchodach 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego można znaleźć m.in. na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/obchody-40-rocznicy-wprowadzenia-stanu-wojennego/

Mamy nadzieję, że możliwość udziału w akcji stanowić będzie dla Państwa wartościową formę upamiętnienia ofiar stanu wojennego.

Biuro Programu Niepodległa”