Gmina Perzów

Niewłaściwe trzymanie swoich psów na terenie posesji !!!

W ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji w Kępnie informujemy o prowadzonym przez dzielnicowego planu priorytetowego dotyczącego niewłaściwego trzymania swoich psów na terenie posesji.  W okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. asp. szt. Adrian Szlag dzielnicowy rejonu III prowadzi działania powyższego planu.

Psy te często biegają luzem w miejscach publicznych i po drogach. Stwarza to duże zagrożenie dla mieszkańców, a w szczególności dla dzieci. Również w przypadku kolizji pojazdu z psem dochodzi często do znacznych uszkodzeń, a koszty ich napraw ponoszą kierujący z uwagi na brak możliwości ustalenia właściciela psa.

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie informuje, że nie stosowanie się do obowiązku właściwego nadzoru nad swoim psem jest wykroczeniem i podlega karze grzywny.

W ramach realizacji powyższego działania najlepiej kontaktować się z dzielnicowym telefonicznie lub bezpośrednio w Punkcie Przyjęć Dzielnicowych w Perzowie. Do kontaktu wyznaczono: asp. szt. Adrian Szlag, tel. 786 936 282.