Gmina Perzów

INTENSTYWNY CZAS KLUBU KARATE KAMINARI WSPIERANEGO PRZEZ GMINĘ PERZÓW

6 Kwietnia 2024 r. zawodnik Klubu Karate Kaminari wziął udział w III Mistrzostwach Polski Seniorów Karate w  Kleszczewie.  Cyprian Jarczak wywalczył 5 miejsce. Był to debiut Cypriana w seniorach, powrót po kontuzji i długiej przerwie.
W dniach 20-21 kwietnia 2024 r. w Pleszewie odbył się 10Th CENTRAL POLAND OPEN GRAND PRIX KARATE, w którym udział wzięło 800 zawodników  z 77 klubów  z 8 państw. Był to kolejny turniej rankingowy Polskie Unii Karate – Polski Związek Sportowy. Kadra Kaminari wywalczyła 4 krążki: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe.
Medaliści:
– Cyprian Jarczak złoto w kumite ind. U21 +84kg(powoli wstajemy po kontuzji)
– Zuzanna Kulawik srebro w kumite ind. U18 -53kg
– Zofia Moś brąz w kumite ind. U16 +61kg
– Maksymilian Wylęga brąz w kumite ind. U12 -40kg
5 miejsca wywalczyli Pascal Kasprzak w kumite ind U16 -63kg i U18 -61kg, Julia Sasin w kumite ind. U16 – 54kg, Julia Przybyłek w kumite ind. U16 -61kg oraz Natalia Chlewicka w kumite ind. U18 -66kg.
W zawodach udział wzięli również Kajetan Brząkała, Oliwier Dworak, Jędrzej Hodyjas, Julia Horosiewicz, Lena Zając i Kacper Zając. Brawa za podjęte walki i zaangażowanie.
27 kwietnia  – Seminarium Karate WKF z Gabor Harspataki(Węgry).
Gabor Harspataki to brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Tokio, aktualny Wicemistrz Świata w kumite seniorów -75kg z Budapesztu zawodnicy oglądali walkę finałową na żywo.
W niedzielę 28 kwietnia  reprezentacja Klubu Kaminari w składzie: Kacper Zając, Kajetan Brząkała, Hubert Kaczmarek i Maksymilian Wylęga wzięła udział w  Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Strefa B. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wystartowało 3 naszych zawodników, którzy zdobywając 3 medale (złoty, srebrny i brązowy) uplasowali  klub na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej. W zawodach wzięło udział 31 klubów. Medale zdobyli:
Kacper Zając złoto w kumite ind. +54kg
Hubert Kaczmarek srebro w kumite ind. -47kg
Maksymilian Wylęga w kumite ind. -41kg.
Kilka godzin później rozegrany został turniej – Mistrzostwa Kujaw i Pomorza, w którym wystartował również Kajetan Brząkała, który okazał się bardzo dobrym wsparciem drużyny. I w tym przypadku chłopaki nie zawiedli, utrzymali poziom i dobyli kolejne cztery krążki:
Kajetan Brząkała w kumite ind. U14 -45kg
Hubert Kaczmarek w kumite ind. U14 -45kg.
Kajetan i Hubert razem w finale.
Kacper Zając w kumite ind. U14 +55kg
Maksymilian Wylęga kumite ind. U12 – 40kg.
Gratulujemy osiągniętych wyników, cieszymy się, że tak godnie reprezentujecie Gminę Perzów.

PROJEKT DOFINANSOWANY Z BUDŻETU GMINY PERZÓW.