Gmina Perzów

1 marca w Szkole Podstawowej w Perzowie obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca w Szkole Podstawowej w Perzowie obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto mające na celu upamiętnienie żołnierzy antykomunistycznego i   niepodległościowego podziemia naszego kraju. W tym dniu pamiętamy o partyzantach, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni, tym samym kontynuując walkę.

            Dyrektor szkoły- Pani Barbara Maras-  przypomniała wszystkim zebranym, jak ważną datą dla kraju jest właśnie 1 marca. Tę uroczystą chwilę uświetniła również swoją obecnością Wójt Gminy Perzów- Pani Danuta Froń. W swoim przemówieniu wspominała trudne chwile związane z historią Polski. Zwróciła również uwagę na obecną sytuację na świecie i związane  z nią niepokoje.

            Wzruszającą akademię przygotowała nauczycielka historii- pani Jolanta Walery. Apel poprowadziły  uczennice klasy siódmej, które z powagą i skupieniem opowiadały o losie niezłomnych żołnierzy. Nie zabrakło informacji o ogromnym poświęceniu i złożeniu  największej ofiary- swojego życia-  w imię patriotyzmu i miłości do Polski. Również zebrani  uczniowie z powagą i zrozumieniem uczestniczyli w tej nietypowej lekcji historii. W dzisiejszych czasach nabiera ona nowego znaczenia…

                                                                       Cześć i chwała Bohaterom!