Gmina Perzów

Dzień Dziecka w szkołach w Gminie Perzów

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla dzieci w każdym wieku. W tym roku, po tak długiej nieobecności uczniów w szkołach, postanowiono spędzić ten dzień w miłej atmosferze i na wesoło.

Najistotniejszym celem tego święta była integracja oraz aktywność wszystkich zespołów klasowych. Dlatego też uczniowie mieli mnóstwo okazji, aby odbudować relacje koleżeńskie i sprawdzić swoje możliwości fizyczne podczas wykonywania zadań.

W Zespole Szkół w Trębaczowie z humorem i uśmiechem dzieci i młodzież rozpoczęła dzień. W tym dniu odbyły się gry i zabawy dla wszystkich przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. W Przedszkolu grupy starszaków i młodszych dzieci bawiły się na świeżym powietrzu. Odbyły się zabawy z chustą i piłkami, zawody w skokach w workach oraz  bieg z jajkiem na czas. Tymczasem w szkole obył się konkurs na najciekawszy strój bajkowy wśród młodszych dzieci klas I-III oraz z oddziału przedszkolnego. Jury przyznało w każdej klasie słodkie nagrody. Jednocześnie kolejnych zwycięzców wyłoniono głosami publiczności. Następnie odbyły zabawy i taniec przy skocznej muzyce, a na koniec zorganizowano zawody sportowe na boisku szkolnym. Po zakończonych zabawach na wszystkich czekały smaczne kiełbaski z grilla.

W Zespole Szkół w Perzowie klasy I-III brały udział w rywalizacjach sportowych, korzystały też z placu zabaw i dmuchanego zamku. Niewątpliwą atrakcją była także wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej w Perzowie. Dzięki niej dzieci poznały trudności związane z wykonywaniem wielu niebezpiecznych zadań w pracy strażaka.  Klasy IV-VIII uczestniczyły w grach terenowych. Świetnie poradziły sobie z odczytaniem map, orientacją w terenie oraz wykonaniem powierzonych zadań. Zabawę urozmaicono również poczęstunkiem: lodami, kiełbaskami z grilla, napojami.

Tego dnia na dzieci czekał jeszcze jeden słodki upominek podarowany przez panią wójt Danutę Froń, która zawsze pamięta o wszystkich dzieciach i odwiedza je w przedszkolu i w szkole. Dzień Dziecka upłynął w wspaniałej atmosferze i był długo oczekiwanym dniem po wielu miesiącach nauki zdalnej. Uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszą nagrodą za trud zorganizowania tych imprez.