Gmina Perzów

Konkurs rozstrzygnięty!!!

Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną 2020-2021 roku w Gminie Perzów rozstrzygnięty

Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną 2020-2021 roku w Gminie Perzów został rozstrzygnięty. Była to pierwsza edycja konkursu. Wczesnym wieczorem 4 stycznia br. Komisja Konkursowa odwiedziła w każdym sołectwie zgłoszone do konkursu posesje. Oceniano iluminacje i wystrój świąteczny w obrębie całej posesji, ogólne wrażenie estetyczne, oryginalność dekoracji i pomysł na ozdobienie posesji oraz harmonię z otoczeniem. Po zmroku wszystkie dekoracje świeciły pełnym blaskiem i prezentowały się naprawdę okazale. Największe wrażenie na Komisji zrobiły iluminacje świąteczne na domach i posesjach w sołectwie Trębaczów oraz Turkowy.

– Od wielu lat mieszkańcy ubierają swoje posesje tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, co zainspirowało nas do organizacji konkursu. Obecnie zamiast śniegu, o którym tak marzymy, możemy spotkać niezliczoną ilość światełek, które tworzą przepiękną oprawę świetlną Świąt Bożego Narodzenia. Staje się to naszą tradycją. Mieszkańcy bardzo się angażują. Z roku na rok przygotowane dekoracje są innowacyjne i oryginalne. Przygotowanie tak pięknych ozdób wymaga ogromnego wysiłku, wielkie brawa dla wszystkich mieszkańców. Dziękuje wszystkim mieszkańcom i zapraszam do wspólnej zabawy również w przyszłym roku – mówi Wójt Gminy Perzów Danuta Froń

Komisja konkursowa wśród zgłoszonych posesji wybrała jednego zwycięzcę w każdym sołectwie. Oprócz laureatów przyznano także wyróżnienia dla pozostałych posesji również pięknie przystrojonych. Nagrody i upominki zostaną doręczone do właścicieli posesji w każdym sołectwie.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie udziału, jak również gratulujemy jego zwycięzcom.