Gmina Perzów

Modernizacja placu zabaw w Perzowie ukończona.

W sklepach choinki, bombki i prezenty, czyli nadchodzą Mikołajki i Święta. Legenda głosi, że co roku w nocy z 5 na 6 grudnia Mikołaj odwiedza każde dziecko pozostawiając w butach zabawki i słodycze. Wójt Gminy Perzów Danuta Froń w związku ze zbliżającym się dużymi krokami mikołajkami, dla najmłodszych Naszych mieszkańców Gminy Perzów przygotowała niespodziankę. Na terenach przy przedszkolu w Perzowie trwała modernizacja istniejącego placu zabaw.

Zgodnie z umową w dniu 21 lipca br.  w siedzibie Stowarzyszenia Wrota Wielkopolski w Baranowie Wójt Gminy Perzów Danuta Froń przy kontrasygnacie skarbnika Gminy Perzów Edyty Kieruzal podpisały z Prezesem Grzegorzem Grzunką umowę o powierzenie grantu w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego. Kwota przyznanych Gminie Perzów środków finansowych wynosi 15 000 złotych. Przedmiotem umowy było dofinansowanie zadania pn.: „Modernizacja placu zabaw w Perzowie” aby osiągnąć cel: „utworzenie atrakcyjnej i nowoczesnej bazy rekreacyjnej służącej poprawie jakości życia mieszkańców Gminy Perzów poprzez modernizację placu zabaw w Perzowie”.

W ramach zadania zakupiono i zamontowano nowy sprzęt zabawowy na istniejącym placu zabaw przy budynku Przedszkola i żłobka w Perzowie zgodnie z zestawieniem rzeczowo-finansowym. Nowe urządzenia to m.in. huśtawka wahadłowa sześciostanowiskowa, huśtawka wagowa dwuosobowa, zestaw zabawowy dwuwieżowy ze ślizgiem wysokości 120 cm ze ścianką wspinaczkową, tuba przejściową, balkonikiem, drabinką łukową, zestaw zabawowy jednowieżowy ze ślizgiem z tworzywa poliestrowego. Zabawki dostarczyła i zamontowała w wyniku rozstrzygnięcia postępowania  o udzielenie zamówienia na zadanie: „Modernizacja placu zabaw w Perzowie”, Firma NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, ul. Bolesława Chrobrego 1, 12-100 Szczytno.

W tym roku zmodernizowaliśmy plac zabaw w Miechowie, zakupiliśmy huśtawkę dla Domasłowa, zrobiliśmy naprawy na placach zabaw w Zbyczynie i Turkowach. Teraz nadszedł czas na plac zabaw przy przedszkolu żłobku w Perzowie, po zmianach wygląda pięknie, będzie cieszył dzieci i przebywając na nim będą czuły się bezpiecznie. W przyszłym roku planujemy aby powstał taki piękny plac zabaw przy nowo wybudowanym przedszkolu w Trębaczowie i po cichu liczymy, że Mikołaj pomoże Nam zrobić też niespodziankę dzieciom – mówi Wójt Gminy Perzów Danuta Froń.

W dniu 7 grudnia br. Wójt Gminy Perzów uroczyście otworzy zmodernizowany plac, który będzie służył na co dzień dla Naszym najmłodszym mieszkańcom. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że podczas wizyty Wójta Gminy Perzów przedszkolaków odwiedzi także oczekiwany co roku Mikołaj. Spotkanie odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.