Gmina Perzów

Nagrody w Wielkim Konkursie ZZO Olszowa wręczone!

Pod koniec roku 2022 ogłosiliśmy listę laureatów Wielkiego Konkursu ZZO Olszowa dla dzieci i młodzieży szkolnej, którego celem było promowanie postaw ekologicznych wśród młodych ludzi oraz zwiększanie ich świadomości na temat odpowiedzialnej gospodarki odpadami. Zwycięzcy nie tylko otrzymali atrakcyjne nagrody, ale także zostali publicznie pochwaleni w swoich szkołach. Przedstawiciele ZZO Olszowa odwiedzili placówki edukacyjne, w których uczą się laureaci, by osobiście wręczyć im upominki oraz podziękować za udział w konkursie.

Po burzliwych obradach jury Wielkiego Konkursu przyznało 9 nagród – po trzy w każdej kategorii. Najmłodsi uczniowie (klasy 1–3) malowali, rysowali i wyklejali swoje sposoby dbania o planetę. Nieco starsi (klasy 4–8) odkrywali świat rymów i pisali wierszowane instrukcje prawidłowej segregacji odpadów. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych do rąk wzięła zaś kamery, by nakręcić filmowe opowieści o drugim życiu odpadów. Konkurs został pomyślany w sposób aktywizujący całą uczniowską społeczność – adekwatne do wieku zadania uruchomiły kreatywność, a uczestnicy przekonali się, że segregacja odpadów to coś więcej niż jeden z domowych obowiązków. Jurorzy oceniali zarówno oryginalność pomysłu czy staranność wykonania, jak i zgodność pracy z tematem. Do organizatorów trafiło bardzo dużo pięknych, wartościowych i mądrych zgłoszeń, dlatego o ostatecznych wynikach decydowała technika i precyzja.

Pragniemy jeszcze raz przypomnieć zwycięzców w każdej z kategorii:

Zwycięzcy w kategorii „Planeta to mój dom!” to:
1) Borys Hendrysiak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kępnie, klasa II b, GMINA KĘPNO
2) Jan Dobrzak – Szkoła Podstawowa w Drołtowicach, klasa II, GMINA SYCÓW
3) Rozalia Poprawa – Zespół Szkół w Nowej Wsi Książęcej, klasa II, GMINA BRALIN

W kategorii „Eko-rymy dla środowiska!”:
1) Milena Machowska – Szkoła Podstawowa w Doruchowie, klasa VI a, GMINA DORUCHÓW
2) Marta Niechciał – Zespół Szkół w Baranowie, klasa Vb, GMINA BARANÓW
3) Maciej Kowalczyk – Szkoła Podstawowa w Trębaczowie, klasa V, GMINA PERZÓW

Natomiast w przypadku kategorii „Drugie życie odpadów!” zwycięzcami są:
1) Emil Polewczyk – l LO im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, klasa II d, MIASTO OLEŚNICA
2) Marcel Pastuła – l LO im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, klasa II c, MIASTO OLEŚNICA
3) Kinga Jeziorna – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie, klasa IILOB, GMINA KĘPNO

Wszyscy uczestnicy zostali docenieni za zapał, pomysłowość i zaangażowanie pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami. Na laureatów czekały zaś fantastyczne sprzęty – tablety, słuchawki bezprzewodowe, głośniki bluetooth oraz smartwatche. Nagrodą dla organizatorów było natomiast rozprzestrzenienie się ekologicznych idei. Dzięki temu, że w szkołach uczestników odbyły się uroczyste wręczenia nagród i dyplomów, wyróżnieni uczniowie mogli poczuć się wyjątkowo i zainspirować kolegów do udziału w kolejnych konkursach ZZO Olszowa. Nasze działania na bieżąco opisujemy na stronie www zakładu (https://www.zzo-olszowa.pl/). Zapraszamy do odwiedzin!