Gmina Perzów

Festyn rodzinny „Szczepimy się z KGW”

Koło Gospodyń Wiejskich w Perzowie zorganizowało festyn rodzinny w ramach Narodowego Programu Szczepień „Szczepimy Się z KGW”, który odbył się w dniu 27 sierpnia 2021 roku na terenach rekreacyjnych przy Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie. Obecni byli także zaproszeni goście Wójt Gminy Perzów Danuta Froń oraz Z-ca kierownika ARiMR oddział w Kępnie Maciej Brząkała.

Podczas festynu można było zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, która podawana była w punkcie szczepień w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie w godzinach 15:00 – 20:00, w którym zaszczepiło się 12 chętnych osób. Każda zaszczepiona osoba otrzymała upominek promujący szczepienie.

Podczas festynu na boisko Orlik trwały zawody sportowe Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Perzów. W turnieju udział wzięło 6 drużyn: OSP Perzów, FC UTRATA, SOKÓŁ U20, „POGOŃ” za marzeniami, ALBATROSY, OSP MIECHÓW. Wszystkie drużyny wykazały się dużymi umiejętnościami gry w piłkę nożną. III miejsce zajęła drużyna – OSP Perzów, II miejsce – SOKÓL U20,
I miejsce „POGOŃ” za marzeniami. Podczas rozdania dyplomów i statuetek wyłoniono także Króla Strzelców, którym został Dominik Kokott oraz Najlepszego Bramkarza – Huberta Wąsik.

W programie festynu była strefa – bezpłatne atrakcje dla dzieci (dmuchańce, kulki, wata cukrowa), konkursy i zabawy dla dzieci na boisku Orlik z nagrodami, tańce przy scenie. OSP Perzów umożliwiło wszystkim uczestnikom zwiedzanie budynku oraz wozów bojowych będących na wyposażeniu straży. Policjanci KPP w Kępnie będący także podczas wydarzenia również pokazali najmłodszym mieszkańcom radiowóz policyjny, który na co dzień służy do pracy na ternie Gminy Perzów. Całość imprezy uświetniła oprawa muzyczna – REDOX. W trakcie imprezy uczestnicy mogli częstować się pyszną grochówką oraz słodkimi bułkami. Odbył się także pokaz gotowania, który przeprowadził Paweł Powroźnik z restauracji P jak Pysznie. Uczestnicy festynu częstowali się przygotowanym makaronem z warzywami i kurczakiem.  Natomiast strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Perzowie przedstawili pokaz ratownictwa medycznego.  

Koło Gospodyń Wiejskich w Perzowie serdecznie dziękuje wszystkim osobą za pomoc w zorganizowaniu oraz w trakcie trwania festynu.  Dziękujemy: Wójt Gminy Perzów oraz pracownikom Urzędu Gminy w Perzowie, OSP Perzów, KPP w Kępnie, GOK w Perzowie, Szpital w Kępnie, ARiMR oddział w Kępnie.