Gmina Perzów

Zakończenie roku szkolnego!

25 czerwca 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół w Perzowie oraz Zespołu Szkół w Trębaczowie w uroczysty sposób pożegnali rok szkolny 2020/2021.

W szkolnej akademii brali udział: uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Perzów Danuta Froń i przedstawiciel Towarzystwa Rozwoju Gminy Perzów – pani Dominika Drapiewska. Obecność pań wiązała się z niespodziankami dla uczniów. Dzieci wyróżniające się w nauce otrzymały z rąk pani Wójt stypendia naukowe. W tym roku zaplanowana kwota w budżecie wynosiła 10 tys. zł. Wójt rozdysponowała zaplanowaną kwotę na poszczególne placówki zgodnie z propozycjami dyrektorów szkół, którzy złożyli stosowne wnioski do Urzędu Gminy tj. Zespołu Szkół w Trębaczowie i Perzowie. Uczniowie za wyniki w nauce oraz wysokie osiągnięcia sportowe otrzymali nagrody finansowe. W Zespole Szkół w Perzowie otrzymało 28 osób, a w Zespole Szkół w Trębaczowie 18 wychowanków. Łącznie stypendia otrzymało 46 uczniów. Przyznano również specjalną nagrodę, wyróżnienie Wójta Gminy Perzów, którą otrzymali: Aleksandra Snopek oraz Dawid Brzeziński. Przedstawicielka Towarzystwa Rozwoju Gminy Perzów wręczyła nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce i promujących naszą gminę w różnych konkursach na szczeblu powiatowym, rejonowym lub wojewódzkim. Nagrody otrzymali w ZS w Perzowie: Zofia Brząkała, Marcel Brząkała, Krzysztof Maciej, Aleksandra Snopek i Franciszek Sobczyk, a w ZS w Trębaczowie: Maja Kałużna, Lena Zając, Virsaviia Bilenko, Dawid Brzeziński.

Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem i wielu nagród wszyscy zgromadzeni wzięli udział w częściach artystycznych w wykonaniu klas 8-ych oraz uczniów z klas 7-ych, którzy w wyjątkowy sposób pożegnali absolwentów.

Wszystkim uczniom życzymy udanych, szczęśliwych, bezpiecznych, przepięknych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Oby te dni pozwoliły na zasłużony odpoczynek, nabranie sił i zapału do zmierzenia się z nowymi wyzwaniami w  nadchodzącym roku szkolnym. Następny dzwonek dopiero we wrześniu. Do zobaczenia w roku szkolnym 2021/2022 !!!