Gmina Perzów

Modernizacja infrastruktury oświatowo-kulturalnej w Perzowie

Podczas tegorocznych ferii zimowych w gminie Perzów trwały prace remontowo- modernizacyjne w Szkole i Gminnym Ośrodku Kultury.
W Zespole Szkół w Perzowie odnowiony został hol górny i dolny oraz szkolne korytarze. Na ścianach pojawiły się kolorowe prace plastyczne przedstawiające zasady ortograficzne, daty historyczne, tabliczka mnożenia. Ciemne niegdyś korytarze rozświetlają mapy obrazujące podział terytorialny Polski i świata. Wymienione zostały też lampy, odnowione zostały drzwi, wymieniono klamki. Szkoła zyskała całkiem nowe piękne oblicze, przyjazne małemu i dużemu sztubakowi. „Można powiedzieć, że w takiej szkole aż chce się uczyć – powiedziała wójt gminy Perzów Danuta Froń. Warto dodać, że prace plastyczne na ścianach wyszły spod pędzla mamy jednego z uczniów szkoły i stanowią one niezwykłą wartość artystyczną. Mamy nadzieję, że uczniowie wrócą po feriach do swojej szkoły z jeszcze większym entuzjazmem, bo w tak pięknej szkole nie tylko będą chcieli się lepiej uczyć, ale też przebywać i rozwijać swoje pasje – dodała Wójt.
W gminie Perzów dokonały się zmiany również w Gminnym Ośrodku Kultury. Obok pięknej Sali widowiskowej pojawiły się nowe pomieszczenia biurowe z przeznaczeniem na działalność administracyjno-statutową. Zakupiono nowe wyposażenie: szafy, biurka, stół, krzesła. Pomalowane zostały ściany i wymienione drzwi.